Atölyeler-6


ATÖLYE LİSTESİ SAYFA 6


Atölye İsmiAtölye İçeriği
AppInventor ile Mobil Uygulama GeliştirmeÖğretmenler, mobil uygulamaların kullanımına ilişkin farkındalık sahibi olacaklar ve kısa sürede herhangi bir şekilde kod yazmadan derslerinde kullanabilecekleri Android Uygulama geliştireceklerdir.
Bernoulli ve Pisagor AramızdaBu etkinlik kapsamında çeşitli deneylerle Bernoulli prensibinin açıklanması ve Pisagor bardağı yapımı gerçekleştirilecektir. 
Elleriyle Düşünen ÇocuklarBu etkinlik kapsamında öğrencilerin düşünme becerilerini ve yaratıcılıklarını kullanarak, kendi oyun araçlarını tasarlamalarını ve üretmelerini sağlanacaktır. 
İğne Deliği Kamerası YapımıBu etkinlik kapsamında öğrencilerin hesaplama, eleştirel düşünme gibi becerilerini geliştirilerek iğne deliği kamerası yapımı amaçlanmıştır. 
Makey Makey ile eğlenceli kodlamaBu etkinlik kapsamında öğrenciler el, göz, beyin koordinasyonunu geliştirecekler, makey makey mikrokontrolör kartını tanıyarak, basit elektrik devre mantığını anlayarak ve İletken, yalıtkan kavramlarını uygulamalı olarak kavrayacaktır.
Matematiksel oyun tasarımı AtölyesiBu etkinlik kapsamında öğrenciler matematiksel örüntüleri keşfederek, yeni örüntüler oluşturacak ve bu örüntüleri kullanarak oyun ve oyun tahtası tasarımı yapacaktır. 
Oryantiring EtkinliğiBu etkinlik kapsamında açık alanda oryantiring uygulaması gerçekleştirilecektir. 
Oyunlaştırma ile KodlamaBu etkinlik ile öğrencilerin bir problemin çözümüne yönelik fikirler geliştirmeleri sağlanarak kod yazmaları sağlanacaktır.  
Pi-kolajBu etkinlik kapsamında öğrenciler ;Eşit ölçüde kareler kullanarak özgün motifler tasarlayacaklar.
Sierpinski PiramidiBu etkinlik kapsamında öğrencilerin 3 Boyutlu Matematiksel Modelleme ile geometrik düşünme becerisinin işbirlikli uygulamalar ile geliştirilmesi hedeflenmektedir.
Sphero ile Uzay ve GeometriBu etkinlik kapsamında Sphero eğitim robotunu kullanarak geometrik kavramları soyut halden somut hale getirmek; dokunsal, görsel-işitsel formal ve informal öğrenme ortamı oluşturmak amaçlanmıştır. 
Algı Yönetimi AtölyesiKatılımcılara insanların algılarının nasıl yönlendirildigini kavratmak. Insan algısını etkileyen faktörler ve günümüz insanının algısını yönlendirilmesinde kullanılan araçların kavratılması amaçlanmaktadır

Diğer Atölyeler için sayfa numaralarına tıklayınız.


Qries Qries Qries Qries Qries Qries