Atölyeler-5


ATÖLYE LİSTESİ SAYFA 5


Atölye İsmiAtölye İçeriği
Kendi İşlemini Yap Matematik AtölyesiBu etkinlik kapsamında öğrenciler temel işlem becerilerini geliştirerek, üslü, köklü ve rasyonel sayıları birlikte kullanarak, matematiksel çok yönlü düşünme becerisi geliştirecektir.
Kodlarla Balon SektirmeBu etkinlik ile birlikte öğrencilerin, scratch programında kullanacağı temel fonksiyonları kavrayabilmesi ve bu fonksiyonlar ile birlikte webcam kamera uygulamasını birleştirerek ortaya bir proje çıkarabilmesi sağlanacaktır.
Kültürümü Kodluyorum Bu etkinlik kapsamında öğrenciler Türk kültürünün tarihsel geçmişini,  Türk halı ve kilim dokumacılığında kullanılan motiflerinin anlamlarını, kültürel yaşantımızdaki öğelerin halı motiflerine yansımalarını keşfedecektir.
KüpStarBu etkinlik kapsamında öğrenciler ;  Düzensiz şekillerden düzenli şekiller elde edecekler.
Micro:bit ile Adımlarımı SayıyorumBu etkinlik öğrencilere bilgisayarları kontrol etmeyi öğrenmelerini sağlayan yazılım yazma ve aygıt yapımına dahil olarak MakeCode editöründe sürükle bırak yöntemi ile gerekli blokları kullanarak micro:bit kartının nasıl programlanacağını kavratmayı amaçlamaktadır. 
Püsküren YanardağımBu etkinlik kapsamında öğrencilere yerin yapısına dair bilgileri yorumlama, volkanizma vb. doğa olaylarını tanıma, yer altı yapısının mekanizmasını anlama amacıyla maket yapmaları sağlanacaktır, 
Renklerin Soyut- Geometrik DünyasıBu etkinlik ile öğrencilerin geometrik biçimlerin iç içe ve yan yana tekrarları ile ritmik, hareketli, soyut ve renkli bir düzen oluşturmaları sağlanacaktır. 
Roket yapım Atölyesi.Bu etkinlik kapsamında öğrenciler; Basınç kuvvetiyle fırlatılan roket yapımını öğrenecekler.
Sokratik Sorgulama Atölyesi Bu etkinlikle öğrencilerin straforlarla parçalara ayrılmış nesne/hayvan/insan figürlerini sokratik sorgulama yöntemi ile bulabilmeleri sağlanacaktır. 
Tasarımın PsikolojisiBu etkinlik kapsamında öğrenciler Gestalt ilkeleri doğrultusunda tasarım yaparak tasarımın arka planındaki psikolojik yapıyı işbirlikli uygulamalarla keşfedecektir. 
Yağmur ÇubuğuBu etkinlik kapsamında öğrencilerin basit ev eşyalarıyla çalgı üretimi yaparak çalgı aleti üzerinden sesin oluşumu ve müzikal olarak gürlük terimlerin kavranması ve uygulanması amaçlanır.
Zeka ve Akıl OyunlarıBu etkinlik akıl ve zeka oyunları aracılığıyla çocukların var olan zihinsel ve bilişsel yeteneklerin gelişimi ve yeni yetenekler de kazanımını amaçlamaktadır.  

Diğer Atölyeler için sayfa numaralarına tıklayınız.


Qries Qries Qries Qries Qries Qries