Atölyeler-4


ATÖLYE LİSTESİ SAYFA 4


Atölye İsmiAtölye İçeriği
Tesla Bobini ile Elektrik Enerjisini Kablosuz İletelim.Bu etkinlik kapsamında öğrenciler plastik boru, transistor, direnç, kablo, pinpon topu, alüminyum folyo gibi malzemeleri bir araya getirerek bir cihaz oluşturacaklar.
Ah Dünya Vah Dünya Bu etkinlik kapsamında öğrenciler 5E STEM modeli ile Dünya’nın şeklini, fiziksel özelliklerini öğrenerek, küresel iklim değişikliğine çözüm olabilecek bir tasarım gerçekleştirecektir. 
Ahşap Çerçevemi TasarlıyorumBu etkinlik kapsamında ahşap çerçeve de ölçüm yaparak matematik, çizim yaparak mühendislik, kendi ahşap çerçevelerini yaparak tasarım becerilerini geliştirmek amaçlanmaktadır. 
Atıklardan Böcek Robot YapıyoruzBu etkinlik kapsamında öğrencilere , atık malzemelerin kullanıldığı bir robot yaptırılacak .Bu sayede robot teknolojisini ve 2 boyutlu hareket sistemini kavrayacaklar.
Depreme Dayanıklı Bina Modeli TasarlamaBu etkinlikte öğrenciler; Atık malzemelerden bina tasarımları yaparak farklı zemin türlerinde depremin etkilerini gözlemleyecektir.
Düşünen ve düşleyen çocuklarBu etkinlik ile birlikte öğrenciler Arduino kartı ve Mblock programını kullanarak bir dijital oyun tasarlayacaktır.  
Elektrik Motoru YapalımBu etkinlik kapsamında basit bir elektrik motoru yapılması ve işlevsel hale getirilmesi sağlanacaktır. 
Geleneksel Geometrik TasarımBu etkinlik kapsamında öğrenciler; Geleneksel sanatlarda kullanılan geometrik desenleri ve yaşam çiçeğini inceleyip, ölçü kullanarak özgün tasarımlar yapacaklar.
Güneş Saati YapımıBu etkinlik kapsamında öğrencilerin hesaplama ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirilerek güneş saati yapımı gerçekleştirilecektir. 
Hayır Diyebilirim!Bu etkinlikte öğrencilerin yaratıcı drama ile özgün tasarımlar oluşturmaları, işbirliği ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi sağlanacaktır. 
Kağıt-Kalem ile KodluyoruzBu etkinlik kapsamında öğrenciler bilgisayar biliminin matematikle ilişkisini kurarak, koordinatları okuyarak kodlamalar yapacaktır. 
Kendi Felsefi Aforizmanı OluşturBu etkinlik kapsamında öğrenciler yaratıcı düşünme yöntemiyle Felsefi birikim ve hayat deneyimlerini kullanarak kendi felsefi aforizmasını oluşturacaktır.

Diğer Atölyeler için sayfa numaralarına tıklayınız.


Qries Qries Qries Qries Qries Qries