Atölyeler-3


ATÖLYE LİSTESİ SAYFA 3


Atölye İsmiAtölye İçeriği
Besinlerin tayiniEtkinlikte öğrencilerin çeşitli besin maddelerinde bulunan organik bileşikleri saptamaları ve besinlerin hangi sınıfa dâhil olduğunun kavranması deney yöntemiyle gerçekleştirilecektir.
Bitkilerde Var Olan Koruyucu Yapı: PigmentlerBu etkinlik kapsamında öğrenciler bitkilerde var olan farklı pigmentlerin bulunma amacının ne olduğu, pigmentlerin canlıda hangi ihtiyaca cevap verdiği gibi sorulara cevap arayacaktır.
Boyutlar Arasındaki Estetik ve Görsel Matematik.Bu etkinlik kapsamında ahşap veya plexiglas materyallerle oluşturulmuş modülleri bir araya getirip 3 boyutlu dinamik ve estetik ve aynı zamanda modern heykeller oluşturmak amaçlanmıştır. 
Hayal Et ÖğrenBu etkinlik kapsamında öğrenciler kurgulanacak oyun ve yaratıcı drama öğeleri sayesinde bilime, bilim insanlarına ve bilimin insanlığa olan katkılarına dair çıkarımlarda bulunacaktır.
Haydi Arabalarımızı YarıştıralımBu etkinlikte öğrenciler; Atık malzemeleri kullanarak tasarım, mühendislik ve el becerilerini geliştirecek hareket eden araçlar tasarlayarak yaptıkları arabaları yarıştıracaktır. 
Masal BattaniyesiBu etkinlik kapsamında öğrenciler ;Sınırsız hayal güçleri ve yaratıcılıklarını battaniye yapım atölyesi ile geliştirecekler.
Model Uçak İnşasıBu etkinlik kapsamında öğrenciler, model uçak yaparak uçuşa etki eden faktörleri fark edip, potansiyel enerjinin kinetik enerjiye dönüşümünü gözlemleyecektir.
Notaları Kodluyorum.Bu etkinlik kapsamında öğrenciler; Kodlama becerileri geliştirip, arduino elektronik kart ile tasarım yaparak kendi müzik dinletilerini oluşturacaklar.
Origami ile Küp Yapımıbu etkinlik kapsamında öğrenciler ;Geometrik şekiller ile origami sanatı arasındaki ilişkiye fark edecekler.
Osmanlıca’nın ŞifresiBu etkinlik kapsamında öğrencilere zihinsel ve bilişsel yeteneklerini geliştirerek yeni yetenekler kazanacaklar. Bir dilin farklı alfabeler ile sembolize edilebileceğini öğreneceklerdir
Sesimi GörebiliyorumBu etkinlik kapsamında öğrenciler ;Bir düzenek yapımı gerçekleştirilecek; hazırlanan düzenekle seçilen şarkılardan karanlık bir ortamda görsel şölen eşliğinde kısa bir dinleti yapacaklar.
Suya ph katBu etkinlik kapsamında öğrenciler Asit, Baz, PH kavramlarını keşfederek “İçilebilir Su”  ve  “Su İsrafı” kavramları hakkında farkındalık kazanacaktır.

Diğer Atölyeler için sayfa numaralarına tıklayınız.


Qries Qries Qries Qries Qries Qries