Atölyeler-2


ATÖLYE LİSTESİ SAYFA 2


Atölye İsmiAtölye İçeriği
Kapı , Pencere Alarmını Kendin Yap.Bu etkinlik kapsamında öğrenciler mandal, pil, kablo, buzzer gibi malzemeleri kullanarak basit ama etkili bir kapı-pencere hırsız alarmı cihazı yapacaklar. Etkinlik içinde ölçüm, hesaplama, elektrik devresi kurma, makine tasarlama yaparak STEM becerilerini geliştirecekler.
Kinetik kumBu etkinlik kapsamında öğrenciler işbirlikli bir şekilde kum, nişasta, sıvı sabun gibi basit ve kolay erişim sağlanabilecek malzemeleri kullanarak kinetik kum yapmayı kavrayacaklardır.
Kokulu Taş YapıyorumBu etkinlikte öğrenciler; Taşın yapısını kavrayarak nasıl kokulu taş yapılacağını öğrenecekler.
Müzik KutumBu etkinlikle birlikte öğrencilerin farklı çubuklardan ve malzemelerden müzik aleti tasarlayarak müzikal icra becerilerinin ve yaratıcılıklarının geliştirmesi sağlanacaktır. 
Newton ÇarkımBu etkinlik kapsamında öğrenciler Newton çarkı yaparak, beyaz ışığın tüm ışık renklerinin birleşiminden oluştuğunu fark edip, ışığın madde ile etkileşimi sonucunda madde tarafından soğrulabileceğini keşfedecektir.
Resfebe ile Tarih Öğretimi.Bu etkinlik kapsamında öğrenciler resimlerle süslenmiş kelime veya kelime gruplarının değişik sembol ve sayılarla da desteklenerek oluşturulan bilmecelerle yani  resfebe ile tarihi vakaları öğrenecekler.
Ritim AtölyesiBu etkinlik kapsamında öğrenciler; Müziksel algılama yoluyla konsantrasyon, hafızada tutma, hızlı düşünme, doğaçlama ve çoklu duyumsamaya dayanan görme, duyma, dokunma gibi değişik duyuları kullanarak hareket ve denge koordinasyonu ile ritimler oluşturacaklar.
Sera Etkisi Atölyesi.Bu etkinlik kapsamında öğrenciler “Hava, Su, Toprak’’ kirliliğinin sebeplerinden ‘’Sera Etkisinin Oluşumunu ‘’ inceleyip küresel ısınmaya yönelik farkındalık kazanacaktır
Tasarım Hayaliniz 3D Kalem İle Hayat BulsunBu etkinlik kapsamında öğrenciler; 3D kalemler kullanarak tasarım becerilerini geliştirecek ve farklı düşünme, problem çözme, yaratıcılık becerilerini geliştirecektir.
3D Yazıcı EtkinliğiBu etkinlik kapsamında öğrenciler; 3-D modelleme yapmayı, 3-D yazıcıdan çıktı alabilmeyi,3-D tasarım yapabilmeyi  deneyimleyecekler.
3-D Yazıcı ile YazıyorumBu etkinlik kapsamında öğrenciler; 3-D modelleme yapmayı, 3-D yazıcıdan çıktı alabilmeyi,3-D tasarım yapabilmeyi  deneyimleyecekler.
Atıkların Oyuncağa DönüşsünBu etkinlik kapsamında öğrenciler el becerisinin, hayal gücünün önemine ve
teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek için atıklar ile yaratıcı oyuncaklar üretecektir.

Diğer Atölyeler için sayfa numaralarına tıklayınız.


Qries Qries Qries Qries Qries Qries